صفحه اصلی بیمارستان ام البنین| پست الکترونیک |سایت قدیم | English  

بيمارستان ام البنين

طب سنتی

 

ایا می دانید با اصلاح سبک زندگی می توانید از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید ؟

 
 

با توصیه های طب سنتی ایرانی

برای سلامتی کبد، قلب و سیستم عصبی خود اقدام نمایید

رفع استرس با استفاده از گیاهان دارویی و طب سوزنی و اصلاح سبک زندگی می تواند در بهبود بیماری ها کمک کننده باشد.

اصلاح خواب، تغذیه ، کنترل استرس، ورزش در هوای سالم و دفع مواد زاید از بدن  در پیشگیری از بیماری و کمک به درمان بسیار موثر است

کاهش میل جنسی از مهمترین مشکلات ناگفته بانوان می باشد که با تدابیر طب ایرانی قابل جبران بوده و در باروری تاثیرگزار خواهد بود.

 
 

طب ایرانی مجموعه ای کامل شامل اصول حفظ سلامتی جهت پیشگیری از بیماری ها همچنین روش های درمانی مفید و موثرشامل حجامت نواحی مختلف بدن، فصد، زالو درمانی ، طب فشاری و طب سوزنی و ... در کنار طب نوین برای کنترل و درمان بیماری ها می باشد .

اثر بخشی خوب و کم عارضه بودن در دسترس بودن و مقبولیت روز افزون درمان های طب ایرانی در میان مردم از جمله دلایل است که در سطوح مختلف بهداشت و درمان می توان از این رشته استفاده شود.

در بیماری های زنان می توان در کنار طب نوین در حوزه ناباروری، خونریزی های رحمی ، دردهای زمان قاعدگی ، بارداری سالم و تسهیل زایمان ، شیردهی مناسب مادر و بهبود عملکرد جنسی  بانوان و .... از این طب بهره جست.

همچنین نقش طب سنتی ایرانی در بهبود وضعیت تغذیه مادران و رژیم های چاقی و لاغری موثر، و کمک به ارتقاء و بهبود حالات روانی و افزایش اعتماد به نفس مادران برای داشتن زندگی بانشاط و خانواده سالم را نیز در تمام دوران زندگی بانوان می توان مد نظر قرار داد.

این طب تمهیدات تغذیه ای و جسمی و روانی برای دوران جنینی، نوزادی ، طفولیت ، بلوغ ، جوانی ، بارداری و زمان یائسگی بانوان دارد که می تواند به صورت گنجینه ای از گذشتگان مورد استفاده مناسب قرار گیرد. باشد که با اطلاع رسانی مناسب و استفاده علمی  و به جا از این میراث با ارزش بزرگان علمی کشورمان، برای ارتقاء سلامتی هموطنان عزیز و بیرون کرد مداخله گران از این حوزه پزشکی کوشا باشیم .

 

        دکتر طاهره ملک آرا

        پزشک - دکتری تخصصی طب ایرانی

 
 

  فایل تدابیر طب ایرانی و درمان های گیاهی بعد از زایمان

 
   

فایل تدابیر و درمان طب ایرانی در بیماری های زنان